czwartek, 19 września 2013

Ewolucja wózka cz.2 : lata 50-te

    Kiedyś był zwyczaj przesyłania sobie zdjęć rodzinnych pocztą. Dostawały je ciotki, kuzynki, dziadkowie, przyjaciółki. W kartoniku ze starymi zdjęciami znalazłam kilka ciekawych naszych i tych przesłanych.

Z czasem rodzinne fotografie już mi nie wystarczały. Poprosiłam znajomych i przyjaciół o udostępnienie mi fotografii z ich dzieciństwa, bądź dzieciństwa rodziców, bądź wręcz dziadków. Regularnie zbiór się powiększa, a ja chciałabym z całego serca podziękować za każde zdjęcie, które mogłam włączyć do kolekcji.

Kuzynka mamy Bożena z mężem Leonem i córka Małgosią. Gdańsk 1952r.


Głęboki wózek mojej siostry. Prawda, że piękny? Przebój końca lat 50-tych!Wózek ten zrobił karierę medialną! Ukazał się w Gazecie Wyborczej, na plakacie i na okolicznościowej płycie z okazji obchodów 50-tej rocznicy Poznańskiego Czerwca 1956r. Plakat na zdjęciu znajdował się na przystanku autobusowym przy Parku Marcinkowskiego.

 


A to Dobrunia w spacerówce! Powala z nóg!
A to "biedka", czyli dwukółka! W tamtych czasach pełniła rolę lekkiego wózeczka jak dziś "parasolka".
Model z początku lat 50. We wózku mój kolega Paweł, z którym kiedyś pracowałam biurko w biurko . Nie wiem jak drobna i delikatna mama Pawła wnosiła ten wózek (z całkiem, jak widać, sporą zawartością) na czwarte piętro w kamienicy przy ul. Kraszewskiego.
Również lata 50-te! Tym razem znajomi rodziców z pociechą na spacerku

2 komentarze:

  1. Aż zajrzę do moich rodzinnych fotografii w wolnej chwili i popatrzę na wózki :D

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Polecam taką podróż w przeszłość! Miło i ciepło na sercu się robi!

      Usuń