sobota, 31 lipca 2021

Lipcowe migawki z ogrodu

  Lato przywitało nas upałem, suszą, plagą ćmy bukszpanowej. Na szczęście posiałam i posadziłam tyle różnych kwiatów, że musiało coś zakwitnąć. Niezawodne byliny, kwiaty dwuletnie i wieloletnie występują w roli przecinków pomiędzy wiosennymi a letnimi kwitnieniami. Dalie ładnie wystartowały, ale susza je skutecznie wyhamowała. Mam obawy czy na wystawę 15.08 będę miała wystarczająca ilość kwiatów. Na szczęście mam Magdę i pomoc zdeklarowała nasza koleżanka Asia. Z trzech ogrodów może coś sklecimy. Na wystawę dalii i kwiatów lata w Kiekrzu zapraszam już dziś!

   Podlewać muszę teraz codziennie. Biegam z konewkami i wężami, a i tak nie wystarcza. Powinnam pielić, bo ogród wygląda przez chwasty nieciekawie, ale one przysłaniają ziemię, przez co tak szybko nie wysycha. Wygląda na to, że w tym roku najemy się pomidorów z ogrodu, bo ładnie zawiązały, ale jeszcze nie dojrzały, a pierwsze już powinny.

Czekam zatem na deszcz i spektakularne kwitnienie moich ukochanych dalii. Jeszcze je w tym sezonie nie raz pokażę.

10 komentarzy:

 1. Weather patterns are changing so frequently and so drastically it is going to become more difficult each year for planning to produce the desired results. At least you have tomatoes to look forward to.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. The first tomatoes will be ready for consumption soon. They are always very tasty. We had to cancel the dahlias exhibition because the drought is still there and the flowers are not blooming profusely.

   Usuń
 2. Hi Ludmila!
  What beautiful flowers, I specially like the dark dahlia with white spots. Do you know the name?
  Have a nice sunday /Rehards Marika

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Marika! This is a dahlia that should look completely different To Hapet Mystic, but a bit wild and erratic in its colors.

   Usuń
 3. Robisz przepiękne foty. Już wszytko właściwie jedno co fotagrafujesz, ulotny wdzięk złapany. Modele wdzięczne, wiadomo, mam swoje typy, ale ogólnie jestem zachwycona.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Romka! Fotografia jest moja wielka pasją. Chyba największą. Jeszcze się uczę, jeszcze niewiele wiem, ale wiem, że to bardzo lubię.

   Usuń
 4. Wyraz współczucia z powodu ćmy, jedno co dobre - nie zżera bylin! :-D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeszcze by brakowało, żeby żarła byliny! Byliny żre coś innego, to wystarczy.

   Usuń
 5. Przepiękne zdjęcia :)
  Suszy współczuję, ach, żebym mogła popchnąć te moje deszczowe chmury do Was. Ćma bukszpanowa i u mnie zebrała żniwo, pozbawiając mnie wieloletnich krzewów. Miałam pryskać naparem z rozmarynu ale ciągle pada i pada i... Chętnie wybrałabym się na tę wystawę ale pewnie daleko... trzymam kciuki :)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Agatko! Decyzję jury wystawa się nie odbędzie. tak naprawdę nie ma co pokazywać. Dalii kwitnie kilkanaście sztuk, a przyzwoita liczba to 30-40 i to powinny być najpiękniejsze egzemplarze, a nie to, co wyrwę z krzaka. Ale jeśli odbędzie się w późniejszym terminie lub przyszłym sezonoe - serdecznie zapraszam, a nuż się uda!

   Usuń