środa, 6 stycznia 2021

A ptaki nadal są tam, gdzie były...

    W czasie, kiedy wokół nas dzieją się dziwne rzeczy i panuje wirus, widok ptaków pozwala jakoś przeczekać. Na szczęście w ogrodzie do karmnika przylatują codziennie ptaki. A i w terenie można na nie liczyć. Tam nie ma kontaktu z ludźmi i jakbym miała wybierać galerie, podróż pociągiem, szampańską zabawę sylwestrową lub gapienie się na podmokłe łąki pełne ptaków - wybieram łąki!


16 komentarzy:

 1. Rany, jakie piękne. Też bym wybrała, gdybym miała wybierać. Oczywiście z opcją domu w bliskości, bo ja nie ptak, ino stwór domowy, gniazdo z gałązek niestety nie wystarcza. Przepiękne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bliskość takich terenów to niewątpliwa zaleta. Ale zawsze wokół nas jest jakieś miejsce, gdzie przyroda jest na wyciągniecie ręki, gdzie można obserwować ptaki i inne zwierzęta. Tylko trzeba się rozejrzeć! :-)

   Usuń
 2. Masz świetny punkt obserwacyjny. Ptaki są piękne w locie i w spoczynku.
  Łączę noworoczne pozdrowienia.:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Celu! I Tobie życzę miłego kolejnego roku! To fajne miejsce, blisko i zawsze jest co oglądać. jeździliśmy w różne miejsca w Polsce, a tam i tak jest zawsze najwięcej ptaków.

   Usuń
 3. Bonne Année!
  Oui je choisirai aussi les oiseaux, calme, reposant, magnifique!
  Bonne journée

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Je suis heureux que vous partagiez mon opinion. La beauté de la nature vous permet de profiter de la vie. Passez une bonne soirée!

   Usuń
 4. I would choose these meadows too, Ludmila, and would take great delight in exploring these area and enjoying the wildlife. Celebrations at Christmas and New Year are entirely overrated in my opinion, and I am perfectly content to find my satisfaction in nature. You had a wonderful variety of birds to make your day special.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I love Christmas! But I don't care about them commercially. We even treat gifts with caution. We are traditional. We decorate the Christmas tree on Christmas Eve, and listen to Christmas carols only at the Christmas table. And then we can thank God that in a few days we can go to our beloved backwaters, where birds are waiting for us.

   Usuń
 5. Hi Ludmila!
  Your pictures are beautiful. Birds are always nice to follow.
  Wishing you all the best for this year.
  /Marika

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Thank you for your good wishes! I love birds for their beauty, freedom and singing, for making nature and our lives beautiful. It's beautiful to be able to observe them!

   Usuń
 6. Hi Ludmila.

  Beautiful the Herons and the Buzzard.

  Greetings from Patricia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Thank you! This is a white-tailed eagle! But the young specimen does look like a buzzard in colors!
   Greetings from Ludmiła :-)

   Usuń
 7. Ładnemu we wszystkim ładnie, znaczy nawet o niespecjalnie ciekawej porze roku ptocy wyglądają nieźle na tle. ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ptocy piknie wyglądają zawsze. No chyba, że kanarki w klatce. To akurat wygląda głupio...;-)

   Usuń
 8. I've been watching birds too. It is a safe activity. I love your photos!

  OdpowiedzUsuń