piątek, 5 czerwca 2020

Ptasi ogrodnicy

Ptaków w ogrodzie mnóstwo. Ale kiedy ja mam je fotografować? Jak pielę, sadzę, przekopuję, to ptaki panoszą się wszędzie. Czasami siedzą i przyglądają się ciekawie, co robię. Jak tylko wezmę aparat do reki, odmawiają współpracy. Co udało mi się zrobić - pokazuję. Kosy miały gniazdo w naszej tui.Ponadto widuję słowika, pleszki, strzyżyka, sikorki czubate i inne. Prawdopodobnie za płotem u sąsiada jeden dzień lansowała się łozówka. Zdjęcie zrobiłam tak marne, ze nie nadaje się do pokazywania. Słysze też często dzwońce i pierwiosnki. I pewnie wiele innych grasuje w okolicy, ale ja już ich nie widuję...
Mam w planie zrobić poidełko, ale nadal to tylko plany, bo na razie musza pić z balii i podstawki pod doniczkę. Punkty nieciekawe do obserwacji, ale ptaki przynajmniej maja gdzie się napić.12 komentarzy:

 1. Well done with the photographs you manged to obtain, Ludmila. They are very appealing and you certainly have a very nice variety in your backyard. Post more - we will all enjoy it!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Thank you! I am glad that you appreciated my hunting in the garden with a lens, Bird watching in the garden is a great joy for me. As soon as I can photograph something again - I will gladly show!

   Usuń
 2. Podziwiam Twoją znajomość ptaków, chociaż już kilka też rozpoznaję w swoim ogrodzie. Zdjęcia piękne.
  Pozdrawiam wiosennie.:)(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Od poznawania ptaków w ogrodzie zazwyczaj się zaczyna. Mnie obserwacja ptaków bardzo relaksuje, a przy okazji się uczę :-)Dziękuję! Pozdrawiam!

   Usuń
 3. Bravo pour les photos, les oiseaux ne sont pas toujours facile à photographier!
  Le bébé mésange est mignon. j'ai des merles mais je n'arrive pas à les prendre en photo.
  Bon weekend

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Vous n'avez pas toujours besoin de photographier des oiseaux. Parfois, il vaut mieux simplement les observer. C'est très intéressant et souvent amusant :-)

   Usuń
 4. Mam ten sam problem z ptakami, jak nie mam w rękach aparatu to się prezentują jak modelki na wybiegu, jak tylko sięgnę po aparat dostają nerwicy i fruwają jak szalone, czasem coś się uda pstryknąć, ale Ty nie narzekaj, foty piękne, wszystkie :).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki! Kiedyś chyba miałam więcej cierpliwości i przez to zdjęć robiłam więcej. Teraz pochłania mnie dłubanie w ziemi, ale ptaszyska dopisują :-)

   Usuń
 5. Hi Ludmila.

  They are beautiful birds in your garden.

  Greetings from Patricia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hello Patrycja! Thank you for your visit. Birds are very nice companions in the garden. Have a nice evening!

   Usuń
 6. Widzę, że jednak świetnie z Tobą współpracowali bracia skrzydlaci :) Piękne fotki im zrobiłaś :)
  Pozdrawiam niedzielnie...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Polu! Współpracować nie chcą za bardzo, ale ja jestem uparta! ;-)
   Pozdrawiam serdecznie :-)

   Usuń