czwartek, 11 października 2018

WOJSŁAWICE - X FESTIWAL TRAW i KWIATÓW JESIENI – wystawa PAPROCI 23.09.2018 r.

     Arboretum wojsławickie jest piękne! Byliśmy tam z Maciejem po raz pierwszy w życiu i mogę powiedzieć szczerze, że jest to najpiękniejszy park tego typu, jaki widziałam. Cudownie położone i bardzo przemyślane, nasadzone z wiedzą i smakiem miejsce. Bardzo miłe dla roślin, ptaków i ludzi. Mam tylko niedosyt, że byliśmy tam tak krótko, zbyt mało czasu poświeciliśmy tam na wypoczynek i nie wzięłam teleobiektywu, bo ptaków było sporo. Brakowało mi nieco słoneczka, które było łaskawe tylko prze kilkadziesiąt minut w sobotę po południu.
Do wyjazdu nakłoniło nas wydarzenie specjalne - wystawa paproci zorganizowana przez nasze forum zielonozakreceni.pl 
     Przy tej okazji mieliśmy z Maciejem zaszczyt wystawić kilka naszych zdjęć paproci. Przygotowywaliśmy się do tego wcześniej, bo już jesienią 2017r. fotografowaliśmy paprocie w Ogrodzie Botanicznym UAM w Poznaniu. Potem w tym samym miejscu fotografowałam paprocie na początku maja oraz wiosną w naszym ogrodzie. Przyznam, że nasze zdjęcia prezentowały się świetnie wraz z tematyczną wystawą w galerii Arboretum. Miały nawet osobną tabliczkę pod tytułem "Cztery pory roku wśród paproci - wystawa fotografii Miłki i Macieja Jabłońskich"
Oprócz wystawy w Galerii była wystawa bajkowych ogródków w baliach i misach z udziałem paproci oraz piękna ekspozycja paproci na żywo z kolekcji forumowych w malowniczym zakątku otoczonym ceglaną ścianą.

Pisałam, że Arboretum mnie zauroczyło. Żeby nie być gołosłowną pokażę kilka zdjęć:
     Wydarzenie ściągnęło dość sporą publiczność. Zwiedzających i biorących udział w wykładach i wycieczkach tematycznych było dość dużo. Tym większa radość, że mogliśmy się przyłożyć do wrażeń estetycznych tak wielu gości wystawy. :-)2 komentarze:

  1. Dzięki Miłka za linka! Miło czytało mi się tę interesującą relację z tak wspaniałego miejsca jakim jest Arboretum Wojsłąwice! Gratuluję!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dzięki Małgosiu! Relacja pisemna raczej skromna, ale zdjęcia nieco oddają atmosferę tego fajnego miejsca.

      Usuń