piątek, 19 marca 2021

W marcu w ogródku

   Wiosna przyszła nieśmiało w postaci pierwszych kwiatów. Pogoda, jaka jest każdy widzi. Chłodno wciąż i nie ma kiedy w ogrodzie posprzątać, bo albo wiatr, albo mróz, albo pada. Już myślałam, ze dobrze, ze ziarno dla ptaków mi się skończyło, bo ptaki już z parkach wija gniazda i słychać wszędzie śpiew , ale przyszedł znów śnieg i mróz i musiałam kupić kolejnych 5 kg ziarna.

Na parapecie pojawiły się pierwsze doniczki z wysiewami kwiatów i warzyw. jak tylko się ociepli, wyniosę je do szklarni. Podpędzam jeszcze 2 dalie, bo kupiłam w sklepie i jakieś przesuszone były. W ogrodzie kwitną krokusy i pierwsze irysy.


16 komentarzy:

 1. Hurra! Wiosnę widzę, może przyjdzie w moje okolice!!! Co za cuda pokazujesz, jak to miło z Twojej strony!!!! Od razu mi lepiej😀

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Romka! Zdjęcia kwiatów zawsze dobrze mnie nastrajają, cieszę się, że mogłam ci sprawić chociaż odrobine radości.

   Usuń
 2. Les oiseaux venaient moins vers les graines mais avec le froid qui est revenu cette semaine ils ont vite vidé les mangeoires, j'ai du remplir 2 fois.
  Les crocus sont beaux, j'en avais mis beaucoup mais les jaunes ont disparu...
  J'ai eu plus de chances avec les muscaris. Bon weekend

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Il est intéressant que vos jacinthes poussent mieux. Les crocus poussent très bien pour moi et les jacinthes s'estompent. Mais cela pourrait être une question de climat et de sol. Le plus souvent c'est le cas.

   Usuń
 3. Aż mi się oczy zaświeciły na widok tylu wiosennych piękności, od razu ciepłej się robi na sercu.
  U mnie kwitną ciemierniki,, bo ciągle.
  zimno i śnieżnie.
  Kupiłam kłącza dalii, wsadziłam je do ziemi w doniczkach i czekam na ciepło, na razie są w garażu, ale boje się, czy wytrzymają do wiosny?
  Pozdrawiam Cię cieplutko.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Celu! I ja kilka dalii wsadziłam do donic, ale za wcześnie postawiłam w nieogrzewanej szklarni i trochę mi pomarzły, ale odbiją. Mam nadzieję ;-) Krokusy przekwitły, a ja czekam na tulipany. Dziękuję Ci i pozdrawiam cieplutko też! :-)

   Usuń
 4. Hi Ludmilla.

  Beautiful these spring pictures ..

  Greetings from Patricia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Pat! bardzo miło, ze do mnie zaglądasz. Ja coś nie mam nastroju, może przez pogodę, może przez pandemię. Muszę nadrobić czytanie na Blogerze.

   Usuń
 5. All of these indicators of spring are very welcome.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wolałabym oglądać je w terenie podczas obserwacji ptaków. teraz były święta, za chwilę będę musiała sadzić dalie. Pozostaje mi tylko obserwacja ptaków w ogrodzie. Wiem juz, ze będę miała kilka gniazd.

   Usuń
 6. Hello Ludmillla, great photos of spring flowers. It makes a person happy to see.
  Regards,
  Roos

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiosenne kwiaty dają wiele radości. Teraz czekam na tulipany. Uwielbiam je. I chciałabym już wyjechać w teren obserwować ptaki, ale jeszcze muszę trochę poczekać.

   Usuń
 7. Hi Ludmilla!
  Sp beautiful pictures of lovely springflowers.
  Happy Easter!
  Marika

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Marika! Dziękuję za życzenia! Święta minęły, a ja weny nie złapałam do pisania bloga. mam trochę zaległości i musze się zmobilizować.

   Usuń
 8. Piękne zdjęcia Ludmiłko,miło popatrzeć 🙂 a i wspomnień wiele powraca . Pozdrowienia dla Maćka i chłopaków. Z.L

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj Zenku! Że mnie tu znalazłeś! Wspomnienia są cenne, bo nas kształtują. Dziekuję za pozdrowienia, przekażę! Wszystkiego dobrego!

   Usuń