środa, 21 października 2020

Malowania akwarelami ciąg dalszy

      Minęło lato, wieczory długie, jest co malować, bo udało nam się wyjechać trzy razy. Malowałam od czasu do czasu, żeby nie wyjść z wprawy, poćwiczyć. Namalowałam również trochę kwiatów, które sprzedawałam jako cegiełki podczas wystawy dalii. Nie za bardzo umiem, ale moje chabry, bratki, kosmosy i lawendy sprzedawały się dobrze, a co zostało - dostały moje koleżanki na spotkaniu daliowym w moim ogrodzie.
   Wracając do ptaków, namalowałam nieco "drobnicy". Przygotowuję rękę do zimorodków i myszołowa i jeszcze kilku innych ptaków, które bardzo chcę namalować, ale to wymaga przygotowania. Mentalnego też. Zimorodek namalowany nie jest zbyt reprezentatywny, ale takie było zdjęcie. Nawet proporcje udało mi się zachować. Reszta dość (jak to mówi Maciej) grubuśka. Takie pękate napuszone brzuszki mi wychodzą i boję się, że będzie to już mój znak rozpoznawczy.


Dzierzba gąsiorek

Dzwoniec

Bogatka

Modraszka

Trznadel

Zimorodek

Zięba

Mazurek

Wróbel

Czarnogłówka

Dzwoniec14 komentarzy:

 1. Jestem zachwycona twoimi ptakami, są jak fotografie, nie masz się co czepiać brzuszków.:))
  Talentu można ci pozazdrościć.
  Pozdrawiam cieplutko.:))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Celu! Dziękuję za motywujące słowa! Wiesz, czepiam się, bo wiem, że co nieco trzeba poprawić, ale jestem na dobrej drodze. Pozdrawiam!

   Usuń
 2. Lovely work, Ludmila. I envy you the ability to create like this.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Don't envy me! Maybe you have to grab the brush yourself! I explain to everyone that talent is nothing more than the will to create, and not special skills. Until you try, you won't find out if you can. :-)))

   Usuń
 3. Ptaki prześliczne. Co do brzuszków nie mam zdania, wydają mi się ok. A z kwiatków te niżej położone na zdjęciu rudbekie. Bardzo ok.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo lubię malować rudbekie. Może dlatego, że mi wyszły w miarę dobrze :-)
   Dziękuję Ci! Cieszę się,z e obrazki Ci się podobają. :-)

   Usuń
  2. One wyszły, te rudbekie baardzo dobrze. Te górne też, choć wolę te z dołu. Prawdopodobnie dlatego, że je lubisz malować.😀😀 Mnóstwo wdzięku mają na tych obrazkach.

   Usuń
 4. Ptaszki cudowne, jestem pełna podziwu, a brzuszki są wynikiem troski gospodarzy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję! Fajnie to ujęłaś! Wychodzi na to, ze dobrze je karmię, bo faktycznie większość to obrazki ze zdjęć z mojego karmnika.

   Usuń
 5. Hi Ludmila.

  Your flowers are very beautiful, but I really love the Birds.
  Magnificent.

  Greetings from Patricia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Thank you Patricia! I also like birds more. I like to paint something that has eyes! ;-)

   Usuń
 6. Les pensées sont très jolies et j'aime beaucoup tes oiseaux, tout est tellement minutieux et de belles couleurs.
  Bonne journée

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Merci beaucoup! J'aime jouer avec les détails. J'ai peu d'expérience et j'apprends tout le temps et je ne sais pas où mettre l'accent sur les détails et où les omettre.

   Usuń
 7. Fantastyczne akwarelki! Ptaszki genialne, kwiaty również! Jestem pełna podziwu, bo widać i zmysł obserwacyjny, i talent, i cierpliwość :).

  OdpowiedzUsuń