poniedziałek, 24 sierpnia 2020

Sierpniowy poranek w okolicach PN Ujście Warty


    Wiem, wiem... Już było kiedyś tutaj, że warto wstać o poranku. Nie zmieniłam zdania. Kiedyś lubiłam rano pospać, ale teraz wiem, że o świcie jest najpiękniej. Już gdzieś kiedyś napisałam, że jest zupełnie inaczej. Inne dźwięki, inne zapachy, o widokach już nie wspomnę.
Ostatnio już zawsze jadąc w kierunku Słońska, celujemy tak, żeby w Lemierzycach być o świcie. Tam często pięknie ścielą się mgły. Ponoć nie zawsze tak jest, ale mgły chyba wiedzą, że przyjeżdżamy i na nas czekają!

15 komentarzy:

 1. J'aime particulièrement les photos N°4 et 11.
  Vraiment de belles images, bravo!
  Bonne journée

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Je vous remercie! Ce fut une heure fascinante! C'était aussi beau que sur les photos. Je suis content que vous aimiez ces photos, car moi aussi! Cordialement!

   Usuń
 2. Hi Ludmila.

  Beautiful pictures of the sunrise and the fog in the sky.
  Beautiful also the Spider Web.

  Greetings from Patricia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Thanks! I always look for such spider webs in the morning. They look amazing!It is a beautiful valley with often fog.

   Usuń
 3. Stunning, beautiful, atmospheric shots, Ludmila. Well done!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Thank you! I wanted to show you this atmosphere! It is wonderful! Sleepiness and fatigue are not important! A beautiful new day is getting up!

   Usuń
 4. Jest pęknie i bajkowo, mła się natentychmiast przypomina bajka o naszyjniku z kropli rosy czyli nie do podrobienia doskonałości natury. Foty cud, mła zazdraszcza umiejętności. :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj! Uwielbiałam ta bajkę! Pamiętam Tą książkę!!! Tam było kilka bajek, okładka była kwadratowa, lśniąca i kolorowa, a ja chciałam mieć taki naszyjnik. Miałam 5 lat!!!
   Foty! Uczę się całe życie! Uwielbiam to robić i to moja pasja. Teraz mam więcej czasu na to i chęć próbowania złapania pewnych rzeczy w obiektyw! Dziękuję!

   Usuń
 5. Hello Ludmila, Some fantastic photos you show us. What an amazing atmospere with the sun and fog over the landscape.
  Regards,
  Roos

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hello Roos! I'm glad you like it! Now you can see that for such views it is worth getting up in the morning! You probably also see such landscapes when photographing birds!

   Usuń
 6. Wow, złoty kolor wschodzącego słońca wygląda dramatycznie i niesamowicie. Widząc jego piękno, jesteśmy bardziej podekscytowani naszymi działaniami. Pozdrowienia z Indonezji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że tu zabłądziłeś! Ale już wiem, że kochasz podróże! Pewnie podczas podróży widziałeś niejeden wschód słońca! Pozdrawiam z Polski!

   Usuń
 7. What wonderful pictures - it looks like early autumn.

  Cheers - Stewart M - Locked Down Melbourne

  Jakie cudowne zdjęcia - wygląda jak wczesna jesień.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hi Stewart! This is the light effect of the low sun. The color of the light is warm, as it happens in autumn, but it is full summer! I always say that, because in my garden in September it is most beautiful!

   Usuń
 8. Istna bajka.. Tak, świtem świat najpiękniejszy.

  OdpowiedzUsuń