wtorek, 20 sierpnia 2019

Wystawa dalii i kwiatów lata - KIEKRZ 15.08.2019

   Pomysł zrobienia wystawy powstał kilka lat temu. Nie wiem dlaczego w tym roku doszła do skutku, ale odważyłam się. Pomyślałam wcześniej, że w naszym domu parafialnym jest piękna sala, akurat pasująca na tą okazję. Dzięki wsparciu proboszcza, pomocy pani Wandy i pana Sławka oraz utalentowanej Magdzie udało nam się sfinalizować długo kiełkujący plan.
   Problem był jedynie taki, czy do 15 sierpnia zdążą zakwitnąć dalie w takiej ilości, by móc je wystawić. Dalie rozpoczęły kwitnienie niemrawo. Susza i powietrze jak w piekarniku nie ułatwiały zadania. Codziennie wychodziłam liczyć i oglądać pojedyncze kwiaty. W końcu nadszedł 14.08 i obcięłam wszystkie dalie, które aktualnie kwitły. Efekt moim zdaniem nie był zbyt imponujący, ale wystarczyło. Razem z Magdą uzbierałyśmy 37 odmian!
Zazwyczaj wystawy dalii polegają na wybieraniu najpiękniejszych odmian pośród grup oraz najlepszego wystawcy, ale o konkursach nie było mowy. Jednak ta wystawa pozwoliła pomyśleć o kolejnych coraz lepszych tego typu wydarzeniach. Kto wie, może w przyszłych latach powstanie z tego całkiem ciekawa wystawa!
A kwiaty lata prezentowały się cudownie! Magda jako florystka jest doskonała. Z tego co rośnie w naszych ogrodach i na ugorach stworzyła 20 niezapomnianych kompozycji. Kwiaty, zioła, owoce, różne dodatki roślinne w wazonach zmieniły się w dzieła sztuki. A gwiazdą wystawy była wierzba z zawieszonymi sferami z daliami Foxy Lady. Całość dopełniły fotografie dalii z poprzednich lat.

Relacja z wystawy - miłego oglądania!
 
Przygotowania - wymagały wyboru i ścięcia kwiatów oraz ich bezpiecznego przetransportowania. Potem kilkugodzinne przygotowanie sali i kompozycji:


Po 22.00 wszystko już było gotowe, a my strasznie zmęczone, ale szczęśliwe:
Sam dzień wystawy był niesamowity! Odwiedzali nas głównie ludzie wychodzący z kościoła, ale nie tylko. Część odwiedzających przyszło specjalnie. No i miłe odwiedziny przyjaciół i rodziny. Zdjęć z gośćmi nie mam, bo wtedy oprowadzałam i rozmawiałam.

 
Zwiedzanie (fot. D. Nawrocka):

4 komentarze:

 1. Miłka, wystawa i kwiaty przepiękne. Chciałabym mieć kiedyś takie cuda w swoim mazurskim ogrodzie...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lucynko! Nic prostszego! Pokazywałam Tobie, gdzie masz stworzyć swój kwietny ogród! To doskonałe miejsce! A daliami służę!

   Usuń
 2. Cudnie to wszystko wygląda! Bajeczne kompozycje z "tego co pod ręką"- a to już wyższa szkoła jazdy! Gratulacje!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aniu! Dzięki, że zajrzałaś i skomentowałaś!Na zdjęciach fajnie wystawa wyszła, choć obawiałam się tego różowego tła ścian, a na to nie miałam wpływu.
   A to "co pod ręką" teraz właśnie jest najpiękniejsze, najcieplejsze!

   Usuń