sobota, 15 lutego 2020

A jednak wiosna!

     Jeszcze nie kalendarzowa ani astronomiczna, ale ogrodowa. Bywało, że takie widoki jak dziś pojawiały się na przełomie marca i kwietnia. 
Miałam dziś pojechać na targi "Gardenia", ale zniechęciła mnie cena biletów wstępu i tłumy zwiedzających, jakie zapowiadali. Żeby sobie to wynagrodzić (chciałam na kiermaszu kupić sobie jakieś rośliny i sprzęt do ogrodu) pojechałam do centrum ogrodniczego. Nakupowałam nasion kwiatów (groszki, cynie) i warzyw (dynie, zieleninę, rzodkiewki i inne) 2 kaktusy (zawsze kupowałam sobie na Gardenii) i ciemiernika pięknego.
Zachęcona zakupami i spotkaniem z Kluską po powrocie weszłam do ogrodu. Posiałam koperek, roszponkę i szpinak, powycinałam zeschłe trawy i turzyce i część bylin i tak trochę się pokrzątałam. Słońce cudnie świeciło i ziemia już pachniała.
W ślad za cyklamenami zakwitły kolejne kwiaty...
10 komentarzy:

 1. Le crocus jaune rayé est très joli.
  Les petites fleurs poussent de partout, espérons qu'elles soient épargnées d'une gros coup de gel!
  Bonne soirée

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Les crocus sont beaux et très robustes. Seul un grand gel peut les détruire. Bonne soirée :-)

   Usuń
 2. Beautiful flowers that come out of the ground.

  Greeting from Patricia.

  OdpowiedzUsuń
 3. The high price of admission and the crowds would have put me off too, Ludmila. You are very lucky to have blooms like this so early in the year. It will be another month before we have blooms in the garden. Right now it is covered in snow.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I would prefer that there is snow in my garden. That would be normal. Meanwhile, flowers are blooming! ;-)

   Usuń
 4. Czyli sobota była pracowita :) U nas mimo przyjemnej temperatury niestety wichura, ogród oglądam przez okno :). Krokusy, śnieżyczki, ranniki chyba przepadły :( , a jeden pierwiosnek ambitnie kwitnie całą zimę. Pozdrowienia zostawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No też mi się napisało... Krokusy i śnieżyczki kwitną, przepadły tylko ranniki ;)))

   Usuń
  2. Wichury jeszcze trochę nas pomęczą. Są na tyle nieprzyjemne, że pracować w ogrodzie nie można. Pierwiosnki tak potrafią, gratuluję! pozdrawiam!

   Usuń
 5. Nice! I love the flowers of early spring!

  OdpowiedzUsuń