sobota, 30 listopada 2019

Akwarelowanie...

     W długie jesienne i zimowe wieczory próbuję malować. Wychodzi mi raz lepiej, raz gorzej. Trochę poczytałam, trochę poćwiczyłam, wiele obrazków namalowałam koszmarnie. Maluję przede wszystkim ptaki z moich własnych zdjęć. Obrazki, które wyglądają przyzwoicie rozdaję w prezencie. Jeszcze dużo muszę się nauczyć. A obdarowanym bliźnim mówię, że mają te malunki zachować i będą mogli się przyszłości pochwalić, że mają "wczesną Jabłońską".
O technice malowania się nie wypowiadam, cały czas się uczę i chyba bardziej paćkam niż maluję, ale jest progress ;-) jak patrzę na moje pierwsze ptaszki namalowane akwarelkami 'szkolnymi', to łezka się w oku kręci. cały czas poszukuję farb, pędzli i papieru, który mi będzie najbardziej odpowiadał.

Moje najświeższe:26 komentarzy:

 1. Looks to me that you are doing very well, Ludmilla. Keep at it and you will no doubt continue to refine your technique and improve. You will have very special gifts for your friends who will always appreciate the originality.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Thank you David! I'll paint and improve my technique. I paint better this fall and winter season. I have better lighting, better glasses and better brushes! :-)

   Usuń
 2. Ohhh elles sont très belles tes aquarelles! Ce sont de supers cadeaux que tu fais!
  Bonne soirée

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Je suis très heureux que tu aimes les aquarelles. Je peins encore. Ensuite, je montrerai les images suivantes.

   Usuń
 3. Jak dla mnie to pięknie namalowane ptaszki a nie żadne packanie. Masz talent. Pozdrawiam Kasia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cześć Kasiu! Ciesze się, że Ci się podobają! Dziękuję!

   Usuń
 4. Przepiękne!! Jestem wielką miłośniczką ptaków, sporo na nie patrzę i mogę pełną świadomością i wiedzą powiedzieć, że twoje prace są genialne :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję! Staram się Agatko! Genialne może nie są, ale skoro odważyłam się je pokazać, znaczy to, że zaczęły mi się podobać. To daje wielką satysfakcję. :-)

   Usuń
 5. Talent niewątpliwy posiadasz, bo rysunki są piękne, można pozazdrościć daru obserwacji i zdjęć jako pierwowzoru.
  Pozdrawiam.:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo! Uwielbiam fotografować ptaki, ale też się cały czas uczę. A z obserwacją, to już tak jest, że wymaga trochę czasu, poświęceń i pasji. Szkoda, że tak mało się mogę temu poświęcić.

   Usuń
 6. I could only dream of having just a tiny part of your skills Ludmila. Keep up the good work.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Thank you! I think it depends on what you want to do in your life. If you would like to paint, you would definitely be able to. Everything can be learned!:-)

   Usuń
 7. Miłeczko, zawsze zachwycam się Twoimi zdjęciami ptaków, nie wiedziałam, że tak pięknie je malujesz. Prace naprawę śliczne :)
  Pozdrawiam ciepło, Agness:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Ci bardzo! Myślę, że w moim przypadku malowanie to czynność uzupełniająca. Trudno jest fotografować w zimowy wieczór, a malować już można! :-)

   Usuń
 8. Good for you! Birds are a great subject and you are depicting them very well.

  OdpowiedzUsuń
 9. Ależ one są przepiekne! Nie bądź krytyczna wobec siębie! Podziwiam Cię za tę pasję... Też myśłałam, aby kiedyś zacząć malować. Tak, dla frajdy, bo pojęcia nie mam o tym. Uczęszczasz na jakieś zajęcia może?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polu! Masz rację - to pasja! I od tego się zaczyna. Spróbuj koniecznie, nie ma żadnych przeszkód. Materiały na wyciągnięcie ręki, szkoleniowe również;-) Nie byłam na żadnym kursie. A wiele lat marzyłam, żeby akwarelami namalować takiego soczystego ... irysa bródkowego. To jeszcze przede mną, kwiaty chyba trudniejsze są do namalowania...

   Usuń
 10. Que maravilla, son preciosos y perfectos!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gracias! Pero estás exagerando un poco. ;-) Estoy muy contento de que te gusten!

   Usuń
 11. Super Ci to idzie. Namalowałam w życiu tylko kilka akwarelek na czyjeś prośby, ale w tej technice jestem słaba.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Basiu! Dziękuję! Cały czas się uczę, wiele jeszcze przede mną. Tak naprawdę to sama nie wiem, co chcę osiągnąć. Może jeszcze do tego dojdę :-)

   Usuń